reklama

Šokujúca funkcia slepého čreva

Prečo nám dal Stvoriteľ slepé črevo? Nie je na nič. Iba trápi. To by bolo jedno vysvetlenie, lebo Boh nerobí nič len tak pre nič za nič. Všetko má svoj poriadok. Predsa len dať do dokonalého výtvoru akým je človek niečo, čo po zapálení zvýrazňuje peklo okolo nás na neznesiteľnosť, sa vedcom zdalo trochu, Pane môj, prepáč, prehnané. Pátrali a znovuobjavili dávno pred nimi objavené, ale dnes zabudnutú funkciu slepého čreva, ktorá dokazuje absolútnu jasnozrivosť Stvoriteľa. Slepé črevo máme v tele na to aby nás trápilo, ale zároveň je tam, aby nás chránilo. Appendix (slepák) chráni človeka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (54)
Foto perex. Jediná fotografia Dr. Strossingera (tretí zľava) počas operácie pre LF UK. Foto 2. Časť zachránených pacientov Dr. Strossingera na stretnutí po 30.rokoch.
Foto perex. Jediná fotografia Dr. Strossingera (tretí zľava) počas operácie pre LF UK. Foto 2. Časť zachránených pacientov Dr. Strossingera na stretnutí po 30.rokoch. 

Na začiatku 20. rokov minulého storočia stotisíce obyvateľovEurópy skosila pandémia španielskej chrípky. A tu sme pri spúšťačigeniálneho objavu, ktorý sa začal v Bratislave. Tomuto mestu sa pandémiachrípky akoby zázrakom vyhla. Predsavte si, iba preto, lebo jeden dneszabudnutý mladý lekár objavil zázračný vplyv appendixu na imunitu človeka. Potvrdilito prednedávnom vedci z Lyonskej fakultnej univerzity pod vedením Prof. JeanaBaptistu Voirnet-Caceuma. Slepé črevo je v tele dôležitejšie ako mozog. Chráninás pred chrípkou, vraj aj vtáčou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najlepším dôkazom bude, ak si porovnáme tri etniká. Domorodcina kambodžských ostrovoch Ko Preus a Ko Kteah sa vôbec nenakazia vtáčouchrípkou, aj keby žili medzi infikovaným vtáctvom. Môže za to ich vrodenáanomália – na apendixe majú ešte jeden výrastok slepého čreva. Slovo chrípka sav ich slovníku nevyskytuje.

Eskimáci zo Zeme Františka Jozefa v Arktíde síce chrípkupoznali, ale iba z počutia a nik z nich na chrípku v živote nezomrel. Imstačilo jedno, ale veľmi rozmerné slepé črevo, ktoré tvorí zhrba 12 percentbrušnej dutiny. Nadmerný vzrast orgánusa pripisuje dlhej až polročnej tme polárnej noci, v ktorej žijú.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Vráťme sa na do prvej tretiny minulého storočia. Tretieetnikum sú Francúzi a Francúzsky. Začiatkom dvadsiatych rokov sa stalohitom hlavne v Paríži vybrať si slepé črevo. Iba vtedy považovali človeka, žeje in. Práve v Paríži podľahla chrípke štvrtina populácie! Nepomohli ani to, žedo mesta sa so všetkých kútov Francúzska húfne hrnuli darcovia slepých čriev!Nepomohlo, že nešťastní rodičia si vlastnými rukami chceli vyrvať z bruchanajcennejšie, čo mali - slepé črevo - a darovať ho svojim chorým deťom! Parížskoro vymrela!

V bratislavskej nemocnici U milosrdných mladý lekár MUDr.Ignác Strossingher objavil priamu úmeru slepého čreva k imunite. V roku 1931našla upratovačka pri zametaní orgánov po operáciách pod stolom aj zaprášenýlist papier so vzorcom apendix rovnice. Načarbaný bol neumelou lekárskou rukou. Pre úplné pochopenie jeprekreslený do wordovej podoby.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Apendixova rovnica: M= ch - (a)

Vysvetlivky : M počet úmrtí

 ch počet ochorených jedincov

  a počet ľudí bez appendixu (slepého čreva)

Doktor Strossinger vedomý si ohrozenia Bratislavy pandémiouchrípky, začal neodkladne transplantovať slepé črevá. Všetko robil tajne. Počasiných operácií. Bolo to náročné, lebo musel vedenie nemocnice napríkladpresviedčať, že operácia kolenného kĺbu sa najlepšie robí cez podbrušok.Vedenie nemocnice však pochopilo a podporilo genialitu mladého doktora. Dovolilo mu tajne experimentovať sozvieracími implantátmi slepého čreva.

Najlepšie sa pre človeka, podobne ako pečeň a pankreas,hodilo slepého črevo svini domácej. Malo dokonca výhodu, že po rozporciovaní azaviazaní jedného konca svinského slepého čreva, sa mohlo zachrániťtransplantáciou od 11 do 16 ľudí v závislosti od hmotnosti a veľkosti. Po Dr.Strossingerovi sa po niekoľkých rokoch praxe v Bratislave akoby zemzľahla. Posledné správy sú o ňom z Veľkonočného ostrova, kde skúmaldomorodú formu angíny aku-aku.

Milan Nemec

Milan Nemec

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Dobrovoľný výskumník malej úlohy: Využitie blogu na úpravu okolia môjho ja. Zoznam autorových rubrík:  Tu si žartujemTu nežartujemTu vás chcem nasrdiťTu mi je to jednoVarím siSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu